Ogrzewanie tylnej szyby - usterka ? Prośba

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Bomber
    Ambiente
    • 2013
    • 226

    #26
    Zamieszczone przez kecaj
    Koledzy mający O3 sprawdźcie czy w waszych bocznych tylnych szybach nie ma ma cienkiej ścieżki od anteny?
    Być może się pomyliłem i O3 ma zmianę miejsca montażu anteny.
    W O2 druga antena jest w tylnej szybie i tym się sugerowałem. Musze zajrzeć do ELSA i zobaczyć co tam jest dla O3.
    U mnie w O3 w lifcie jest w tylnej szybie (2 pionowe paski) i na dachu (taka czarna płetwa)
    Pozdrawiam,

    Bomber
    __________________
    O3 2,0 TDI Elegance Silver Arrow :-) http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69414
    + "Lodówka" :-)

    Komentarz

    • elektrykprosty
      Rider
      • 2013
      • 311

      #27

      Komentarz

      • Bomber
        Ambiente
        • 2013
        • 226

        #28
        i wszystko jasne :-)
        Pozdrawiam,

        Bomber
        __________________
        O3 2,0 TDI Elegance Silver Arrow :-) http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69414
        + "Lodówka" :-)

        Komentarz

        • kecaj
          RS
          • 2009
          • 1511
          • Superb II (3T4)

          #29
          Dziś w mojej O2 FL sprawdziłem i te paski idące przez światło STOP grzeją bez problemu.
          Tak więc jak na Waszym miejscu podjechałbym na serwis z prośbą o informację dlaczego te ścieżki nie działają. Gdyby miały omijać światło STO to tak zaprojektowana byłaby szyba aby tam ścieżek nie było.
          Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

          Komentarz

          • kylo76
            Rider
            • 2013
            • 743
            • Octavia III (5E3)
            • CHPA 1.4 TSI 140 KM

            #30
            Zamieszczone przez kecaj
            kylo76, myślę, że to jest celowe. Ciepło wydzielane przy grzaniu szyby powodowałoby nagrzewanie się komory w której umieszczona jest LED-owa listwa od stopu. Mogłoby mieć to wpływ na luty w niej umieszczone.
            Wczoraj też odgrzewałem szybę i nie odgrzało tylko części gdzie jest lampa stopu, szczerze wątpię (oczywiście bez urazy) w Twoją opinię o nagrzewaniu i lutach.
            Co oznacza, że znów odwiedzę moje ulubione ASO, tylko jeszcze nie wiem które czy Żagiel czy Danelczyka. Ostatnio byłem u Danelczyka więc chyba padnie na Żagiel.

            Padło na Żagiel, umówiłem się na czwartek 17 października, napiszę co i jak. Czy TTTM czy faktycznie delikatna niedoróbka. Na telefon pan stwierdził, że nie jest to normalne działanie, ale trzeba na to spojrzeć.
            O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

            Komentarz

            • kecaj
              RS
              • 2009
              • 1511
              • Superb II (3T4)

              #31
              kylo76, zobacz post wyżej. napisałem, że pojechałbym do serwisu na usterkę.
              Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

              Komentarz

              • kylo76
                Rider
                • 2013
                • 743
                • Octavia III (5E3)
                • CHPA 1.4 TSI 140 KM

                #32
                Zamieszczone przez kecaj
                kylo76, zobacz post wyżej. napisałem, że pojechałbym do serwisu na usterkę.
                Zobacz 2 posty wyżej :szeroki_usmiech już się umówiłem w serwisie.
                O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                Komentarz

                • poldolot
                  Classic
                  • 2013
                  • 31

                  #33
                  Ja u siebie dziś sprawdzałem i faktycznie 3 linie od góry nie grzeją, ale na całej długości, nie tylko na świetle stop. Można tak pomyśleć, ponieważ szyba nad światłem się mocniej paruje, ale światło i tak dobrze widać. A nieodparowywanej części szyby we wstecznym lusterku i tak nie widać ;] więc dobre miejsce na antenę wybrali ;>
                  Aktualnie O3 1.4 TSI 103kW (140KM)
                  Poprzednia F1 1.4 50kW (68KM)

                  Komentarz

                  • kylo76
                    Rider
                    • 2013
                    • 743
                    • Octavia III (5E3)
                    • CHPA 1.4 TSI 140 KM

                    #34
                    Zamieszczone przez poldolot
                    więc dobre miejsce na antenę wybrali ;>
                    Co się wszyscy z tą antenę uparli?
                    Więc dobrze się uparliście, a ja nie miałem racji ops:
                    3 paski to jest antena.
                    Na moje pytanie dlaczego nie grzeje tylko w miejscu 3 stopu pan z serwisu nie był w stanie odpowiedzieć. Kombinował, że w tym miejscu w ogóle nie ma ścieżek - okazuje się że są - atrapy, chyba żeby się klient nie czepiał. Prawdopodobnie, bo tego też nie wiedział, jeśli boki grzeją to muszą omijać lampę dołem lub górą.
                    Dlaczego jest takie rozwiązanie, które pozostawia gorzej widoczne światło stop, też brak sensownej odpowiedzi. Bo stwierdzenie - się panu światłem stopu odmrozi, wywołało u mnie napad śmiechu. Pytam go jak jak to małe żarówki, nie wiem czy nie ledy, no chyba, że będę stał godzinę na hamulcu.
                    Ten co to wymyślił opił się Absyntu i mu się coś majaczyło. Nie można było puścić anteny w uszczelce tylnej szyby?

                    Pan z Żagla obiecał, że sprawdzi jak w ich demówkach grzeją tylne szyby, i że zadzwoni. I o dziwo zadzwonił (chyba jest nowy, bo wcześniej go nie widziałem), w demo też grzeje CAŁA tylna szyba, z wyjątkiem miejsca nad dodatkowym światłem stopu.
                    To gdzie jest ta choleryczna antena, w 3 paskach tylnej szyby? a może tylko w obudowie światła stop?
                    O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                    Komentarz

                    • jan Winiarczyk
                      Classic
                      • 2008
                      • 8

                      #35
                      Proszę napiszcie co może być przyczyną że,gdy załączam ogrzewanie tylnej szyby tracą się fale radiowe,a mam columbusa?
                      win 1

                      Komentarz

                      • kylo76
                        Rider
                        • 2013
                        • 743
                        • Octavia III (5E3)
                        • CHPA 1.4 TSI 140 KM

                        #36
                        Piszesz w podpisie że O2, a my tu o O3 i jej udziwnionej antenie dyskutujemy.
                        O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                        Komentarz

                        Pracuję...